• Prispeli sme k medzinárodnej výmene skúseností

• V apríli sa v Bratislave stretli slovenskí a rakúski experti na úrovni ministerstiev školstva, aby prediskutovali možnosti spolupráce. Rakúski hostia sa zaujímali o školský vzdelávací systém na Slovensku, výchovné predmety na našich základných i základných umeleckých školách, odborné vzdelávanie na stredných školách, ale aj prierezové témy ako je zdravé stravovanie detí, podpora remesiel, či finančná gramotnosť. Zaujali ich mnohé unikátne prvky, ktoré rakúsky vzdelávací systém neposkytuje.

Súčasťou programu boli návštevy škôl a školských zariadení, pričom jednou zo zúčastnených škôl bola naša Základná škola s materskou školou na Sibírskej ulici. Odborníci sa zúčastnili hodín hudobnej a výtvarnej výchovy, pracovného vyučovania i občianskej výchovy, zaujímali ich tiež obsah a forma výchovy v školskom klube. Ocenili entuziazmus i kreatívny prístup našich učiteľov a my sa tešíme, že sme im mohli prezentovať komplexný prístup k vzdelávaniu i výchove našich detí.

Ďakujem

Milena Partelová

Vážená pani riaditeľka,

sekcia regionálneho školstva, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky participovala v dňoch 10. – 12. apríla 2018 v Bratislave pri zabezpečovaní stretnutia slovenských a rakúskych expertov na úrovni ministerstiev školstva.

Nenahraditeľnou súčasťou programu boli návštevy škôl a školských zariadení v dňoch 10. až 11. apríla 2018, ktorých zmyslom bolo ukázať rakúskym partnerom ako sa realizuje výchovno-vzdelávací proces v slovenských podmienkach na základnej škole, strednej odbornej škole a základnej umeleckej škole s upriamením pozornosti na unikátne prvky, ktoré rakúsky vzdelávací systém neposkytuje.

Prezentácie rozvojových a dotačných projektov dňa 12. apríla 2018, boli ukážkou entuziazmu a kreatívneho prístupu jednotlivých škôl, pedagogických zamestnancov a žiakov k dôležitým témam rezonujúcim v súčasnosti v celej Európskej únii, a to zdravé stravovanie, finančná gramotnosť a podpora odborného vzdelávania.

Pani riaditeľka, vysoko si cením Váš zodpovedný a ústretový prístup a chcem Vám a zamestnancom Základnej školy s materskou školou, Sibírska 39, Bratislava touto cestou vyjadriť poďakovanie za Vašu pomoc pri úspešnej realizácii stretnutia.

Želám Vám veľa zdravia a osobných i pracovných úspechov.

S úctou

Ing. Marian Galan

generálny riaditeľ | sekcia regionálneho školstva

cid:image001.png@01D1C33C.54B61C10