• Výmena okien v šatniach

• Oznamujem žiakom školy a ich rodičom,

že v utorok  1.10.2019 sa od 14. hodiny začnú vymieňať okná v šatniach. Z tohto dôvodu si žiaci  zoberú všetky veci zo šatne domov (vysoká prašnosť). Od stredy až do piatku tohto týždňa sa šatne nebudú používať. Žiaci pôjdu do tried, kde si  osobné veci dočasne uložia.

Bratislava 30.9.2019                                              Mgr. Milena Partelová

• Obedy

• Ospravedlňujeme sa Vám, ak nedostanete oznámenie o odobratí obeda v školskej jedálni. Máme dočasný problém s internetom, ktorý pán vedúci jedálne rieši už od nedele.

Ďakujeme za pochopenie

• Zámer prenajať

• Mestská časť Bratislava – Nové Mesto zverejňuje

zámer

Základnej školy s materskou školou, Sibírska 39 v Bratislave

prenajať

nebytových priestorov v budove Základnej školy s materskou školou na ul. Sibírska 39 v Bratislave – stavba so súpisným číslom 1602 na pozemku registra „C“ KN parc. č. 11820/1 v katastrálnom území Nové Mesto, list vlastníctva číslo 3749:

• na prvom nadzemnom podlaží miestnosti označené ako kancelárie č. 2.32 až 2.27, kancelária 2.25, kancelária 2.23, kancelária 2.21, kuchynka 2.18, sklad 2.28, sklad 2.26, sklad 2.24, sklad 2.22, WC 2.20
            • na prízemí označené ako sklad 1.37 až 1.39
            • v suteréne sklad 0.19

o celkovej výmere podlahovej plochy 299,82 m2; v súlade s § 9a ods. 9 písm. c) zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov ako prípad hodný osobitného zreteľa

; za nájomné vo výške 55,00 eur/m2/rok

; pre spoločnosť TRIGON PRODUCTION s.r.o. so sídlom Hríbová 9, 821 05 Bratislava, IČO: 35 699 507, zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I Oddiel: Sro, Vložka číslo: 11837/B

; na dobu troch (3) rokov odo dňa 01.01.2020 do 31.12.2023, pričom spoločnosť TRIGON PRODUCTION s.r.o. po skončení školského roka 2019/2020 uvoľní nebytové priestory na prvom nadzemnom podlaží označené ako kancelária 2.23, kancelária 2.21, sklad 2.24 a sklad 2.22

; pričom osobitný zreteľ je daný skutočnosťou, že spoločnosť TRIGON PRODUCTION s.r.o. je dlhodobým nájomcom citovaných nebytových priestorov, ktoré si upravila na vlastné náklady tak, aby vyhovovali podnikateľskej činnosti spoločnosti (technické služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamov – zvuk, strih, dabing, titulkovanie, špeciálne efekty, kolorovanie). Spoločnosť bude bezplatne v prospech školy zabezpečovať hercov k čítaniu kníh počas dňa školskej knižnice, bude zabezpečovať besedy k s tvorcami filmov určených pre deti a rozprávok, bude zabezpečovať besedy a odborné konzultácie k téme starostlivosť o zeleň, bude zabezpečovať odborné prednášky pre dievčatá v čase dospievania, čím škole výrazne pomôže v rámci plnenia vzdelávacieho programu v predmete slovenský jazyk a literatúra, dejepis, biológia, občianska a etický výchova. Spoločnosť zároveň umožní žiakom školy návštevu dabingového štúdia a strižne, umožní žiakom zoznámenie sa s prácou s kamerou, čím prispeje k zabezpečeniu plnenia štátneho vzdelávacieho programu v predmete výtvarná výchova a plnenie prierezových tém v oblasti mediálna výchova. Spoločnosť zabezpečí profesionálny kamerový záznam slávnostnej akadémie školy pri príležitosti 60. výročia jej otvorenia. Spoločnosť po skončení školského roka 2019/2020 uvoľní nebytové priestory na prvom nadzemnom podlaží označené ako kancelária 2.23, kancelária 2.21, sklad 2.24 a sklad 2.22 a tieto uvoľnené priestory na vlastné náklady uvedie do stavu, aby vyhovovali normám stanoveným pre triedy určené k vyučovaniu. Odhadované náklady týchto zmien predstavujú sumu cca 3 000,00 eur.

za týchto podmienok:

- nájomná zmluva bude zo strany spoločnosti TRIGON PRODUCTION s.r.o. podpísaná v lehote 60 dní odo dňa prijatia tohto uznesenia miestnym zastupiteľstvom. V prípade, ak spoločnosť TRIGON PRODUCTION s.r.o. v uvedenej lehote nájomnú zmluvu nepodpíše, toto uznesenie stráca platnosť.

JUDr. Ing. Ľubomír Baník, v.r.

prednosta MÚ BA NM

• Kontrola čipov

• Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s prosbou:

Niektoré deti majú na školskom čipe pripevnený aj iný čip, ktorým sa (možno omylom) pípajú pri príchode/odchode a na obede. Je to pre nás, učiteľov a pána vedúceho v jedálni, starosť navyše, lebo musíme ručne dohadzovať dochádzku, resp. prevzatie obeda. Prosím Vás, upozornite na to svoje deti, alebo čipy oddelte od seba.

Ďakujeme za pomoc.

Pedagógovia a pán vedúci jedálne

• Oznam o kandidatúre do Rady školy pri ZŠ s MŠ, Sibírska 39, Bratislava

vzhľadom na ukončenie členstva v Rade školy rodiča za základnú školu sa dňa 11. 9. 2019 uskutočnia doplňujúce voľby do Rady školy  (za rodičov MZŠ).

Z tohto dôvodu sa obraciam na Vás so žiadosťou o vyjadrenie sa, či máte záujem kandidovať do Rady školy ako člen, ktorý zastupuje rodičov základnej školy (ďalší člen do nasledujúcich volieb v decembri 2020). Zo záujemcov potom vytvoríme listinu kandidátov a predložíme oprávneným voličom (rodičom zo základnej školy) k voľbám.  Rodičia-voliči, krúžkujú vybraného kandidáta v tajných voľbách podľa vlastného výberu.

Svoj záujem kandidovať za člena Rady školy môžete vyjadriť:

-  mailom na adresu partelova@sibirska.sk

- zapísaním sa na oznam o kandidatúre do RŠ, ktorý je zverejnený pri vrátnici ZŠ vo vestibule na stene.

Rada školy je poradný orgán riaditeľa školy. Zasadá 4x do roka približne o 17. hod. v priestoroch školy (štatút a info sú zverejnené na webovom sídle školy  www.sibirska.edupage.org- v oddelení Rada školy)

Bratislava   5.9.2019                                                                Mgr. Milena Partelová