• POZOR: Opatrenia na ochranu zdravia

Vážení rodičia a zamestnanci školy,

v súvislosti s opatreniami proti výskytu koronavírusu v SR Vás žiadam o zvýšenú prevenciu zdravia.

Žiadam Vás, aby si celá rodina  pred príchodom dieťaťa do školy (základnej alebo materskej školy) merala teplotu. Či má alebo nemá zdravotné problémy. V prípade výskytu zvýšenej teploty, príznakoch prechladnutia a pod., odporúčam  zostať doma a dieťa neposielať do školy Nie je to iba z obavy, že môže preniesť nákazu. Dieťa, ale aj Vy, pri príznakoch prechladnutia, zvýšenej teplote máte oslabenú imunitu a môžete sa ľahšie nakaziť. Viem, že nie je jednoduché zostať doma, ale v tomto období to bude musieť Váš zamestnávateľ rešpektovať.

Sledujte pokyny k ochrane zdravia a najmä dbajte na podporu imunity v rodine.

Používajme zdravý sedliacky rozum a zbytočne neriskujme.

Škola v období chrípok zabezpečila zvýšenú dezinfekciu. Prvú vlnu chrípky sme celkom dobre zvládli. Verím, že sa obránime aj naďalej.

V priestoroch našej školy budú v sobotu prebiehať voľby z 5 okrskov. Ubezpečujem rodičov, že priestory budú počas nedele riadne dezinfikované.

Slovensko prijíma opatrenia v súvislosti s novým koronavírusom 2019-nCoV

na stránke Ministerstva zdravotníctva nájdete článok k opatreniam proti šíreniu vírusu. Posielam link:

usmernenie hlavného hygienika SR

Prosím o sledovanie stránky školy a mailov.

Mgr. Milena Partelová, riaditeľka školy

• Opatrenie pred koronavírusom

ak zvažujete počas jarných prázdnin vycestovať do zahraničia (dieťa, žiak, alebo iný člen domácnosti) a vyberiete si krajinu s potvrdeným výskytom  koronavírusu,  žiadam Vás, aby ste rešpektovali  povinnosť 14 dní po svojom návrate preukázať svoju zdravotnú spôsobilosť a bezinfekčnosť svojho prostredia od ošetrujúceho lekára, nakoľko inkubačná doba ochorenia  je 14 dní. Žiak (dieťa) zostáva v karanténe doma (ospravedlnená nepítomnosť).

Bratislava 12.2.2020                          Mgr. Milena Partelová

• V dňoch 12. a 13. marca 2020 sa uskutoční zber papiera.

Pani učiteľka Dolinská bude prítomná vo vestibule školy v tieto dni od 7.00 do 7:55 (ak prídete skôr, môžete nechať papier vo vestibule školy s napísaným menom dieťaťa).
            Podmienky:
            Papier má byť zviazaný.
            Kartón neberieme.
            Kancelársky papier je možné zviazať zvlášť, dostaneme zaň viac peňazí.
            Vážiť papier nemusíte, máme váhu.

Ďakujeme.