• Pedagogickí asistenti

•

Pedagogický asistent pomáha pri zabezpečovaní plynulého výchovno - vzdelávaciehgo procesu v triede. Bezprostredne spolupracuje s učiteľom na zakláde odporúčaní školského špeciálneho pedagóga.

Vytvára rovnosť príležitostí vo vyučovaní a pomáha pri prekonávaní rozličných bariér jednotlivcovi, skupine alebo aj celej triede. Podieľa sa na zlepšovaní klímy v triede, v úzkej spolupráci s učiteľom tvorí vyučovacie stratégie a edukačné materiály. Je podporou pre všetky deti/žiakov, ktorí to v danom momente vyžadujú. Upravuje učebné materiály a v spolupráci so žiakom zabezpečuje kompenzačné pomôcky pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Môže tiež vytvárať priestor pre učiteľa na vysvetlenie a objasnenie zadaní jednotlivým žiakom.

Pedagogickí asistenti v školskom roku 2023/24:

Mgr. Mária Vojtušová

Mgr. Hana Horváthová

Mgr. Henrieta Žiaková

Viera Ovečková

Bc. Sandra Vargová

Mgr. Diana Haruštiaková

Bc. Vladimír Kadák

Mgr. Katarína Vojenčiaková

Mgr. Michaela Dobrocká

Činnosti pedagogického asistenta

• spolupracuje s vyučujúcimi priamo v triede na vyučovacej hodine