• Záložka do knihy spája školy

     • Naša škola sa aj v tomto školskom roku zapojila v rámci Medzinárodného mesiaca školských knižníc 2021 do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Žiaci 6.A a 6.B triedy vyrábali, kreslili a maľovali záložky do kníh na tému: Očarujúci svet knižných príbehov, rozprávok a básní. Záložky sa vyrábali pre žiakov z partnerskej školy ZŠ Fraňa Kráľa zo Žarnovice. Naši šikovní šiestaci si dali záležať na svojich výtvoroch a žiakom z partnerskej školy sme napokon poslali krásne záložky. Žiaci zo Žarnovice nám taktiež poslali veľmi pekné záložky, z ktorých sme boli nadšení. Veď, posúďte sami J

     • Daruj knihu

     • Milí žiaci a rodičia!

            Máte doma knižky, ktoré ste už prečítali a len tak stoja na polici? Ak ich už nepotrebujete a viete, že sa k ich čítaniu už v budúcnosti nevrátite, môžete ich darovať do školskej knižnice.

            Od 16.11. - 30.11.2021 môžete priniesť svoje knihy do školy. Za vchodovými dverami bude pre ne pripravená škatuľa. Dôležité je, aby to boli knihy určené pre deti a mládež, teda primerané veku žiakov základných škôl. Chceme Vás poprosiť, aby boli knižky v zachovalom stave, neboli potrhané, nechýbali v nich strany, skrátka aby boli čitateľné. Môžu to byť rozprávkové, dobrodružné, detektívne knihy, básnické zbierky, poviedky, romány, encyklopédie, od slovenských autorov (napr. M. Rúfus, D. Hevier, Ľ. Feldek, G. Futová, M. Hlušíková, R. Brat...), ale aj od zahraničných spisovateľov (napr. H.CH. Andersen, R. Dahl, J. K. Rowlingová...).

      Ďakujeme za Vašu pomoc.

     • Vyzdvihovanie obedov

     • V prípade absencie žiaka je možné v prvý deň, kedy ste nestihli ohlásiť žiaka z obeda, vyzdvihnúť jedlo do 11:30 (bočný vchod do jedálne z ulice Šuňavcova).

      Ďakujeme za pochopenie.

     • Poďakovanie

     • Ďakujeme rodine z 2.B za krásne knihy do knižnice našej triedy. Tešíme sa na čítanie.

      Žiaci 2.B a triedna učiteľka.

     • Deň pôvodných odrôd jabĺk

     • Dobrý deň, vážení rodičia a návštevníci našej webstránky,

      chceme sa s vami podeliť o krásne výtvory, ktoré vytvorili žiaci 2.B s rodičmi ku medzinárodnému dňu jabĺk.

      Ďakujem za zapojenie sa do tejto aktivity,

      S úctou triedna učiteľka, 2.B

       

      J.Scherrens: Jablká na výlete 

      Jedno ráno – práve v lete,

      ocitli sa na výlete

      dve jabĺčka krásne

      ako moje básne. 

       

      Išli oni veselo,

      možno trochu nesmelo.

      Zbadala ich mamka,

      zobrala pre Miška, Janka

      na desiatu do školy,

      aby hladní neboli.

       

     • Floorballová akadémia

     • V našej škole bude každú stredu o 15:30-16:30 prebiehať florbalová akadémia, ktorá má tím aj v lige, takže kto bude mať záujem môže hrať aj zápasy. 

      Organizácia robí nábor pre dievčatá aj chlapcov od 5-11 rokov pre našu floorballovú akadémiu.  

      Členské pre tento školský rok bude 20,- eur mesačne a bude sa platiť na občianske združenie off season training o.z. 

      IBAN : SK8875000000004028114067 

      Do poznámky je potrebné uviesť meno hráča. Platba vždy na začiatku mesiaca do 10. dňa. 

      Kto by sa chcel prihlásiť nech napíše meno hráča a triedu na peterbanga32@gmail.com alebo na mobil 0948 177 517.

       

      TRÉNINGY ZAČÍNAJÚ OD 20.OKTÓBRA. Dovtedy sa prosím hláste na spomínaný e-mail a telefónne číslo.

       

      www.capitolfloorball.sk

      instagram: @capitolfloorball 

      instagram 2: @capitol_floorballacademy

     • Európsky deň jazykov 2021 v ZŠ a MŠ Sibírska

     • Z iniciatívy Rady Európy a Európskej komisie sa Európsky deň jazykov (European Day of Languages) oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. Jeho cieľom je podnietiť 800 miliónov Európanov zo 47 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. S presvedčením, že jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho interkultúrneho porozumenia a kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu, Rada Európy podporuje mnohojazyčnosť v celej Európe.

      Cieľom je tiež podpora žiakov k učeniu nových jazykov, vďaka ktorým si zvyšujú svoje šance na štúdium, prácu a lepší život v rámci EÚ. Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sa v Európe koná celá škála rôznych podujatí (workshopy, kvízy, hádanky, súťaže a iné). Preto bolo pre nás v ZŠ s MŠ Sibírska v Bratislave, veľkým potešením pripraviť pre žiakov malú ochutnávku jednotlivých jazykov.

               V pondelok 27.09.2021 naši žiaci absolvovali prednášku o jazykoch, zistili rôzne zaujímavosti a spoznali najznámejšie suveníry jednotlivých krajín. V rámci bezpečnosti a ochrany zdravia žiakov a pedagógov, sme podujatie uskutočňovali iba pre jednotlivé triedy, keďže sa ročníky nemohli miešať. Všetky aktivity sme prispôsobili mimoriadnej situácii. Žiaci spoznali anglický, španielský, ruský, ukrajinský a poľský jazyk.

      Sme škola, do ktorej chodia deti rôznych národností a národnostných menšín, preto sme predstavili aj ich jazyky spolužiakom. Podporili nás aj Poľský inštitút a Instituto Cervantes v Bratislave.  

      Na našej škole už o Európskom dni jazykov vie hádam každý a už teraz sa tešíme, čo vymyslíme na budúci školský rok.

     • Mimoriadna situácia súvisiaca s návštevou pápeža

     • Z dôvodu dopravných výluk a sťaženej dopravnej situácie pri príležitosti návštevy pápeža v dňoch 13.9. a 14.9.2021 bude naša základná škola a materské školy pre žiakov a deti mimoriadne otvorená do 9:00.

      https://bratislava.sk/sk/sprava/navsteva-papeza-frantiska-v-bratislave-prerusena-premavka-mhd-a-zmeny-na-linkach

     • PRIPOMIENKA

     • V pondelok (6. septembra) ráno do 8:30 je potrebné priniesť k hlavnému vchodu doma vykloktaný PCR test a odovzdať ho pani riaditeľke, resp. zodpovednej osobe poverenej touto činnosťou.

      Spolu s testom prineste aj vyplnené Čestné vyhlásenie, ktoré ste dostali v piatok.

      Ak ste rodič prváka/prváčky, postupujte podľa pokynov, ktoré Vám boli zaslané od triednych učiteliek, resp. od pani učiteľky Stančíkovej.

      Ak ste si objednávali AG testy s krátkou tyčinkou, informácie o ich prevzatí Vám pošleme neskôr.

      Ďakujeme.

     • Informácie k samotestom

     • Vážení rodičia,
      dodanie AG samotestov (objednané sady pre domáce testovanie) sa bude realizovať až po
      naskladnení ďalšieho počtu balení na odbor školstva. Podľa informácie MŠVVaŠ SR budú
      naskladnené v krátkej dobe. Termín osobného prevzatia Vám zašleme po dodaní.
      
      Kloktacie testy budeme mať k dispozícii 2.9.2021. Testovanie sa uskutoční 3.9.2021.
      Výsledky Vám budú zaslané z laboratória na Váš email.
      
      
     • Záujem rodičov o PCR kloktacie testy a domáce AG samotesty

     • Vážení rodičia,

      vzhľadom na možnosť dobrovoľného testovania žiakov v domácom prostredí Vám oznamujeme, že  si môžete požiadať o AG samotesty s krátkymi tyčinkami pre žiaka určené na domáce použitie v počte 25ks/žiak alebo o kloktacie testy (PCR) a to vyplnením a zaslaním konkrétneho tlačiva -  súhlas rodiča do 25.8.2021. Tlačivo je k dispozícii cez edpage (po prihlásení na Edupage konto by Vám mala prísť správa, inak nájdete a kliknete na PRIHLASOVANIE).

      Oba typy testov budú  určené na domáce samotestovanie. Testujete sa teda v domácom prostredí nie v škole. Testy budú rodičovi vydané proti podpisu pri osobnom vyzdvihnutí (aj poobede budeme vydávať rodičom). 

      Kloktacie testy, predpokladáme, by  sme mali vydávať rodičom 30.8. a 31.8. Testovanie sa uskutoční od 2. 9. do 5. 9. v deň určený na základe dohody s dodávateľom testov (viac info: https://www.minedu.sk/kloktacie-testy-na-skolach/

      Samotestovanie sadou AG testov, predpokladáme distribúciu od 31.8.2021 (podľa dodávky). Testy obsahujú aj návod, podľa ktorého postupujete pri domácom testovaní. Možnosť antigénového testovania alebo PCR kloktacími testami môžu využiť všetci žiaci, aj očkovaní a aj tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19.

       

      S pozdravom

       

                                                      Milena Partelová, riaditeľka školy

       

     • Letná škola 2021

     • Letná škola dňa 16.8.2021 o 8:00 hod. víta prihlásených žiakov.

      Príchod žiakov je od 8:00 do 8:15 hod. cez hlavný vchod školy.

     • Týždeň ovocia a zeleniny

     • Koncoročné školské chvíle sme si spríjemnili ovocím a zeleninou. Celý týždeň niektoré triedy druhého a tretieho ročníka chodili do školy vo farbách ovocia a zeleniny. Ochutnávali sme tieto zázraky prírody, rozprávali sme sa o nich, hrali sa, jedli vitamíny a snažili sa vzbudiť u detí chuť na zdravý cukor. Napríklad v stredu sme mali žltý deň, preto sme všetci takí žltí a jedli sme žltú zeleninu a ovocie nielen na desiatu. Veľmi sa nám týždeň vďaka tejto skvelej téme páčil. Ďakujeme rodičom, ktorí pomohli žiakov vybrať správne oblečenie a pripravili na desiatu vhodné ovocie a zeleninu. 

     • Divadielko Miláčik

     • Žiaci prvého a druhého ročníka sa po veľmi dlhom čase vrátili do divadla. Resp. divadlo prišlo k nám do školského átria. Veľmi sme si to užili. Zasmiali sme sa, zatancovali, aj zahrali sme si priamo na predstavení Miláčik od divadelníčky Jaja. Divadlo nás naučilo pokore a poslušnosti a tiež sme si uvedomili, že mať všetko čo chceme a nepozerať sa pritom na ostatných nemusí mať šťastný koniec. 

       

     • Medzinárodná súťaž  ENGLISH STAR

     • S radosťou Vám oznamujeme, že sa žiaci našej školy z 3. až 8. ročníkov zapoja do medzinárodnej súťaže  ENGLISH STAR. 

      Sme veľmi radi, že  sa 36 žiakov našej školy nebojí zmerať si sily v cudzom jazyku a prekonalo trému, či obavy z neúspechu.

      Súťaž sa bude konať 17. júna 2021 vo štvrtok. Držme súťažiacim palce.  

      bližšie o súťaži:

      ENGLISH STAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťaž umožní žiakom zábavnou formou porovnávať si svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie, prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov, poskytovať učiteľom anglického jazyka materiály využiteľné na zatraktívnenie a skvalitnenie vzdelávania.

     • Elektronická prihláška do materskej školy

     • Milí rodičia!

       

      Spustili sme elektronickú prihlášku do materskej školy.

      Ak máte záujem, aby Vaše dieťa chodilo do našej materskej školy, prosím, vyplňte elektronickú prihlášku (LEN JEDNU), ktorú nájdete v hlavnom modrom menu pod názvom Prihláška do ZŠ a MŠ.

      Naše materské školy sú situované v blízkosti školy (na uliciach Šuňavcova, Legerského a Pionierska).

      V prípade otázok neváhajte napísať e-mail (adresy nájdete na stránke dole).

     • Prezenčná výučba od 26. 4. 2021

     • Od 26.4. 2021 nastupujú žiaci do školy na prezenčnú výučbu v súlade s podmienkami uvedenými v uznesení vlády Slovenskej republiky č. 160 zo 17. marca 2021 v znení uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 169 z 24. marca 2021 a uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 176 z 31. marca 2021.

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou
   • sibirska@sibirska.sk
   • Sekretariát školy: 02/44 25 37 86
   • Sibírska 39, Bratislava 3, 831 02
   • IČO: 31785221
   • DIČ: 2021361199
   • Riaditeľka školy: Mgr. Milena Partelová partelova@sibirska.sk
   • Zástupkyňa riaditeľky školy pre ZŠ: PaedDr. Marta Kolčáková kolcakova@sibirska.sk
   • Zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ, Legerského: Mgr. Katarína Kleinová legerskeho@sibirska.sk
   • Zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ, Pionierska: Mgr. Anna Mračková pionierska@sibirska.sk
   • Zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ, Šuňavcova: Ivica Podhradská sunavcova@sibirska.sk
   • Email na správcu obsahu: ferkova@sibirska.sk
   • Email na pomoc s Edupage: stancikova@sibirska.sk
   • Email na webmastera: admin@sibirska.sk
   • jedalen@sibirska.sk 02/44 25 10 91
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje