• Vážení rodičia a priatelia školy,

OZ Sibírska deťom, Sibírska 39, 831 02 Bratislava, IČO: 506 41 816

Vážení rodičia,

naše rodičovské združenie patrí medzi organizácie, v ktorých prospech môžete poukázať 2% z Vašej dane zaplatenej za rok 2023. Obraciame sa na Vás so žiadosťou o podporu vlastných detí sumou, ktorá je súčasťou dane, ktorú platíte štátu.

Poukázané peniaze použijeme takto:

• 60% triedou vyzbieranej sumy bude ponechaných triede;
        • 40% triedou vyzbieranej sumy bude použitých na nákup vybavenia pre školu, presný účel použitia bude odhlasovaný triednymi zástupcami na Rodičovskej Rade

Sme presvedčení, že takto získané prostriedky budú efektívne využité pre všetky deti navštevujúce ZŠ Sibírska. Veríme, že takáto forma prerozdelenia Vašich 2% dane z príjmov pomôže zvýši kvalitu vyučovania Vašich detí.

Suma, ktorú poukážete, bude použitá na podporu vzdelávania Vášho dieťaťa (každá trieda bude mať k dispozícii 60% vlastnej sumy, ktorú takto získa). Aby sa platby rozlíšili (neprichádzajú menovite označené), je potrebné odovzdať fotokópie Vyhlásenia (svoje osobné údaje prosím vymažte) Vašim triednym zástupcom, respektíve triednej učiteľke.

Postup ako darovať 2%

Ak ste zamestnanec:

• najneskôr do 15. 2. 2024 požiadajte svojho zamestnávateľa o Ročné zúčtovanie preddavkov na daň za rok 2023 a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane z príjmov
        • vyplňte Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby
        • zašlite alebo odneste Vyhlásenie spolu s Potvrdením do 30. 4. 2024 na príslušný daňový úrad
        • oskenované alebo odfotené Vyhlásenie v časti „Prijímateľ“ prosím zašlite mailom Vášmu triednemu zástupcovi alebo odovzdajte pani triednej učiteľke, začiernite prosím Vaše osobné údaje. Ponechajte tam sumu 2% a údaje o prijímateľovi, aby sme vedeli, aké finančné prostriedky máme na začiatku školského roka prideliť Vašej triede.

Ak ste živnostník alebo vlastníte firmu:

• jednoducho vyplníte vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane priamo v príslušnom oddiele daňového priznania v lehote na podanie daňového priznania.
        • oskenované alebo odfotené Daňové priznanie v časti „Prijímateľ“ prosím zašlite mailom Vášmu triednemu zástupcovi alebo odovzdajte pani triednej učiteľke, začiernite prosím Vaše osobné údaje. Ponechajte tam sumu 2% a údaje o prijímateľovi, aby sme vedeli, aké finančné prostriedky máme na začiatku školského roka prideliť Vašej triede.

Údaje o prijímateľovi:

Názov: OZ Sibírska deťom

IČO: 506 41 816

Sídlo: Sibírska 39, 831 02 Bratislava

Svoje 2% z daní nám môžete poukázať Vy ako rodičia, Vaši príbuzní, priatelia či kolegovia alebo firma, pre ktorú pracujete. Budeme radi, ak ich v našom spoločnom záujme oslovíte.

Predvyplnené tlačivo na Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby 2023.pdf

Ďakujeme za Vašu podporu a spoluprácu,

Rodičovská rada

OZ Sibírska deťom

• Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?
    1. Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
    2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
    3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
    4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
    5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 50641816
    6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Podávate si daňové priznanie sami?
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
    3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 50641816
    4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Postup pre právnické osoby
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
    3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 50641816
    4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
    5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.