• Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materskej školy

• Žiadosť stiahnete TU

Obraciame sa na Vás, rodičov budúcich detí materskej školy, s prosbou o spoluprácu pri vyplňovaní žiadosti. Žiadosť je na stiahnutie (. pdf ), ktorú si môžete priamo vypĺňať, následne vytlačiť a podpísanú, potvrdenú od lekára priniesť do materskej školy.

Základná škola s materskou školou, Sibírska 39, Bratislava

Prijímanie žiadostí do materskej školy

V zmysle  zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v zmysle Vyhlášky  Ministerstva školstva a vedy SR 306/2008 Z.z. o materskej škole v znení neskorších predpisov  sa prijímajú

Žiadosti o prijatie dieťaťa

na predprimárne vzdelávanie do MŠ k šk. r.  2021/22

v čase od 03.05. do 14.05.2021

do elokovaných tried materskej školy na

Pionierskej, Legerského a Šuňavcovej ul., Bratislava.

Podmienky prijatia:

Zákonné podmienky na prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie v MŠ:

• prednostne sa prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné a MŠ je spádová MŠ;
        • spravidla dieťa od troch do šiestich rokov veku;
        • výnimočne možno prijať dieťa od dvoch rokov veku,

Podľa § 59a školského zákona je riaditeľ povinný prednostne prijať na povinné predprimárne vzdelávanie deti s trvalým pobytom v obci a deti umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu. Deti, ktoré majú trvalý pobyt v  obci môžu plniť povinné predprimárne vzdelávanie aj mimo obce. Riaditeľ ich prednostne príjme, ak má voľné miesto. Spádová materská škola je v obci, v ktorej má dieťa trvalý pobyt.

Ostatné podmienky ( uprednostnenie prijatia  dieťaťa):

• ktoré dovŕšilo piaty rok veku do 31.12.2021 a má trvalý pobyt v našej obci;
        • ktoré má súrodenca v materskej škole s trvalým bydliskom v našej obci a k 31.8.2021 dovŕšilo 3 roky;
        • ktoré dovŕši  tri roky k 31.8.2021 a má trvalé bydlisko v našej obci

Pre deti, ktoré už navštevujú MŠ nepodávate novú žiadosť, aj keď sa stáva pre nich predprimárne vzdelávanie povinné.

Kde nájdete Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do MŠ (ďalej Žiadosť):

Zákonný zástupca nájde na  webovej stránke školy : (https://sibirska.edupage.org/a/podavanie-ziadosti-do-materskej-skoly).  Na Žiadosti sú uvedené všetky tri materské školy podľa ulíc.  Môžete si vybrať jednu MŠ, nehodiacu MŠ prečiarknite, alebo uvediete poradie materských škôl, v akom máte záujem, aby sme zaradili Vaše dieťa podľa voľných miest. Podávate jednu žiadosť. K žiadosti musí byť potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa, ktorého súčasťou je potvrdenie o povinnom očkovaní dieťaťa, ktoré doručíte poštou alebo osobne.

Spôsob podania žiadosti:

• elektronicky od 1. 5. 2021 (bude treba doložiť originál lekárskeho potvrdenia);
        • poštou;

Pri elektronickom podaní žiadosti dostanete informáciu o podaní s prideleným číslom, pod ktorým budeme evidovať Vašu žiadosť.

Termín prijímanie žiadostí v MŠ:

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie sa podáva v čase od 1. mája do 31. mája (§ 59 , ods.4 školského zákona). V našej MČ Nové Mesto Bratislava prijímame žiadosti od 3.mája do 14.mája 2021.

Odporúčame sledovať webovú stránku školy, na ktorej nájdete tlačivo Žiadosti a aktuálne informácie, poprípade zmeny. https://sibirska.edupage.org/?

V Bratislave, 15.03.2021                                                                           Mgr. Milena Partelová,