• Materská škola

• Základná škola s materskou školou, Sibírska 39, 831 02 Bratislava. Súčasťou je materská škola, ktorá je zložená s troch materských škôl (elokovaných pracovísk – EP) na Legerského, Pionierskej a Šuňavcovej ulici. Každá z uvedených materských škôl je štvortriedna.

Zriaďovateľ: Miestny úrad Bratislava – Nové Mesto, Junácka 1, 832 91 Bratislava, Slovensko

Riaditeľka ZŠ s MŠ Sibírska: Mgr. Milena Partelová

Zástupkyňa ZŠ s MŠ pre MŠ: Mgr. Anna Mračková,  tel. číslo: 0911 08 50 50

• Profil materskej školy

• Dňa 1.júla 2002  MÚ MČ  Bratislava - Nové Mesto bola zriadená Základná škola s materskou školou ako rozpočtová organizácia s právnou subjektivitou spojením Základnej školy na Sibírskej ulici, Materskej školy na Šuňavcovej ulici a Materskej školy na Legerského ulici. Od roku 2012 bola zrekonštruovaná a otvorená materská škola na Pionierskej ulici. Tak vznikli elokované pracoviská (EP).

Základná škola s materskou školou, Sibírska 39, Bratislava má 12 tried predprimárneho vzdelávania v EP MŠ Legerského, EP MŠ Pionierskej a EP  MŠ Šuňavcovej.

Elokované pracoviská sú štvortriedne s celodennou prevádzkou. Výchovno-vzdelávacím jazykom je slovenský jazyk. Pri výchove a vzdelávaní detí v čo najväčšej miere podporujeme zdravý telesný, duševný a emocionálny rozvoj každého dieťaťa, ako aj spoluprácu školy a rodiny. Cieľom predprimárneho vzdelania je dosiahnuť optimálnu perceptuálno-motorickú, kognitívnu a emocionálno-sociálnu úroveň ako základ pripravenosti na školské vzdelávanie a na život v spoločnosti.“ Východiskom je jedinečnosť dieťaťa, aktívne učenie a začlenenie sa do skupiny a kolektívu.

Našim cieľom je, aby sa deti v materskej škole cítili príjemne, mali pocit bezpečia a priestor pre rozvíjanie svojej osobnosti. Náplň výchovnovzdelávacej práce vychádza zo Štátneho vzdelávacieho programu, na základe ktorého máme vytvorený Školský vzdelávací program s názvom: „Zelená deťom“(Legerského),„Objavujeme svet“(Pionierska),„Zvedavo objavuje svet“(Šuňavcova).

• MŠ Legerského

• EP Materská škola