• Poplatky zákonných zástupcov:

•  Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov materskej školy je určená všeobecne záväzným nariadením zriaďovateľa, na základe ktorého vydáva príslušný starosta oznam  o určení jeho výšky.

Všeobecne záväzné nariadenie č.  6/2020 zo dňa 23.09.2020 o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach, zriadených MČ Bratislava - Nové Mesto:

• Výška príspevku rodičov na čiastočnú úhradu nákladov

• MŠ LEGERSKÉHO
      • 50,00 EUR/ mesiac

• MŠ PIONIERSKA
      • 60,00 EUR/ mesiac

• MŠ ŠUŇAVCOVÁ
      • 50,00 EUR/ mesiac

• Platba čiastočnej úhrady nákladov

• Rodič uhrádza všetky poplatky poštovou poukážkou, bezhotovostným prevodom, trvalým príkazom  prostredníctvom banky na príjmový účet ZŠ s MŠ, Sibírska 39 s uvedenými údajmi:

Prima banka IBAN: SK29 5600 0000 0084 2375 0002

Variabilný symbol: mesiac, rok a číslo:

Legerského: 06 (kód MŠ), napr.: 09 21 06 (september)

Správa pre príjemcu: meno dieťaťa, Legerského

Pionierska: 05 (kód MŠ), napr.: 09 21 05 (september)

Správa pre príjemcu: meno dieťaťa, Pionierska

Šuňavcova: 04 (kód MŠ), napr.: 09 21 04 (september)

Správa pre príjemcu: meno dieťaťa, Šuňavcova

V prípade trvalého príkazu stačí uviesť VS  v tvare šk. rok a číslo príslušnej MŠ ( Legerského  212206, Pionierska 212205, Šuňavcova 212204)

V čase letných prázdnin uhrádza rodič pomernú časť.

Tento príspevok sa uhrádza vopred, najneskôr do 10. dňa v príslušnom kalendárnom mesiaci.

• Materská škola

Príspevok za pobyt v materskej škole sa podľa osobitného predpisu neuhrádza za dieťa ktoré:

• má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky;
    • plní povinné predprimárne vzdelávanie od 1.9.2021;
    • pokračuje v  povinnom predprimárnom vzdelávaní od 1.9.2021;
    • ak rodič  dieťaťa predloží riaditeľovi školy doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu;
    • je umiestnené v zariadení na rozhodnutie súdu;

Príspevok sa neuhrádza:

• z dôvodu prerušenia prevádzky materskej školy počas školských prázdnin;
    • z dôvodu prerušenia prevádzky materskej školy zapríčinenej zriaďovateľom alebo z iných závažných dôvodov.

Stravná jednotka za celodennú stravu je v súčasnosti v materskej škole 1,54 Eur.

Školská jedáleň a výdajná školská jedáleň

(1) Zákonný zástupca dieťaťa uhrádza príspevok na čiastočnú úhradu nákladov na nákup potravín (ďalej v texte len „stravné“) a príspevok na režijné náklady (ďalej v texte len „réžia“).

(2) Výšku stravného určujú finančné pásma na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov a finančné pásma na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov pre diétne stravovanie, ktoré sú stanovené Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Zaradenie do finančného pásma, výška poplatku za stravné a réžiu je určená a uvedená v Prílohe tohto VZN.

(3) Stravné a réžia sa uhrádza najneskôr do 25. dňa v kalendárnom mesiaci predchádzajúceho mesiacu, v ktorom sa stravovanie poskytuje.

(4) Zákonný zástupca neuhrádza stravné za dieťa v prípadoch stanovených zákonom4, a to počas jeho platnosti.