• Poplatky zákonných zástupcov:

•  Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov materskej školy je určená všeobecne záväzným nariadením zriaďovateľa, na základe ktorého vydáva príslušný starosta oznam  o určení jeho výšky.

Všeobecne záväzné nariadenie č. 5/2019 zo dňa 25.06.2019 o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach, zriadených MČ Bratislava - Nové Mesto:

• Výška príspevku rodičov na čiastočnú úhradu nákladov

• MŠ LEGERSKÉHO
      • 38,00 EUR/ mesiac

• MŠ PIONIERSKA
      • 60,00 EUR/ mesiac

• MŠ ŠUŇAVCOVÁ
      • 38,00 EUR/ mesiac

• Platba čiastočnej úhrady nákladov

• Rodič uhrádza všetky poplatky poštovou poukážkou, bezhotovostným prevodom, trvalým príkazom  prostredníctvom banky na príjmový účet ZŠ s MŠ, Sibírska 39 s uvedenými údajmi:

Prima banka IBAN: SK29 5600 0000 0084 2375 0002

Variabilný symbol: mesiac, rok a číslo:

Legerského: 06 (kód MŠ), napr.: 09 17 06 (september)

Správa pre príjemcu: meno dieťaťa, Legerského

Pionierska: 05 (kód MŠ), napr.: 09 17 05 (september)

Správa pre príjemcu: meno dieťaťa, Pionierska

Šuňavcova: 04 (kód MŠ), napr.: 09 17 04 (september)

Správa pre príjemcu: meno dieťaťa, Šuňavcova

V čase letných prázdnin uhrádza rodič pomernú časť.

Tento príspevok sa uhrádza vopred, najneskôr do 10. dňa v príslušnom kalendárnom mesiaci.

• Materská škola

Príspevok za pobyt v materskej škole sa podľa osobitného predpisu neuhrádza za dieťa ktoré:

• má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky;
    • ak rodič  dieťaťa predloží riaditeľovi školy doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu;
    • je umiestnené v zariadení na rozhodnutie súdu;

Príspevok sa neuhrádza:

• z dôvodu prerušenia prevádzky materskej školy počas školských prázdnin;
    • z dôvodu prerušenia prevádzky materskej školy zapríčinenej zriaďovateľom alebo z iných závažných dôvodov.

Stravná jednotka za celodennú stravu je v súčasnosti v materskej škole 1,27 Eur.

Školská jedáleň

(1) Príspevok na prípravu a výrobu jedla v školskej jedálni, ktorý uhrádza zákonný zástupca dieťaťa alebo žiaka, je zložený z príspevku na nákup potravín (ďalej v texte len „stravné“) a z príspevku na režijné náklady (ďalej v text e len „réžia“).

(2) Výšku stravného na jedno jedlo určujú finančné pásma podľa vekových kategórií stravníkov a sú stanovené Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Finančné pásma a réžia sú uvedené v Prílohe č. 1.

(3) Stravné a réžia sa u hrádza najneskôr do 25. dňa mesiaca predchádzajúceho mesiacu, v ktorom sa stravovanie poskytuje.

(4) Riaditeľ školy, ktorej je školská jedáleň súčasťou, môže rozhodnúť o znížení alebo odpustení príspevku, ak zákonný zástupca predloží do k lad, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi.