• Záverečné hodnotenie žiakov

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia dieťaťa,

v zmysle Usmernenia ministra školstva na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020 zo dňa 6.4.2020 Vám oznamujem nehodnotenie tých predmetov, ktoré pôvodne boli hodnotené, avšak podmienky v čase prerušeného vyučovania neumožňujú naplniť ciele predmetov plnohodnotnou realizáciou.

Nehodnotené/neklasifikované budú tieto predmety:

• Telesná a športová výchova
            • Hudobná výchova
            • Výtvarná výchova
            • Technika
            • Pracovné vyučovanie
            • Informatika
            • Druhý cudzí jazyk v 7,. 8. a 9. ročníku
            • Etická výchova
            • Náboženská výchova

Pokiaľ bude mimoriadne opatrenie trvať až do konca školského roka, žiak bude mať z týchto predmetov na vysvedčení uvedené, že predmet ,,absolvoval / absolvovala“. Ak sa žiak/žiačka zo subjektívnych príčin neplnil/neplnila požiadavky na vyučovanie na diaľku,  bude mať na  vysvedčení uvedené v danom predmete neabsolvoval/neabsolvovala.

V prvom ročníku sa v čase mimoriadnej situácie priebežné aj záverečné hodnotenie realizuje formou slovného hodnotenia.

Ostatné predmety budú klasifikované s prihliadnutím na prácu žiaka v druhom polroku do 9.3.2020 a plnením požiadaviek na vyučovanie na diaľku  v dištančnom vzdelávaní. Pri priebežnom (konštruktívna spätná väzba) a záverečnom (klasifikácia známkou) hodnotení žiaka  vyučujúci zohľadní mimoriadne podmienky vzdelávania na diaľku s rešpektovaním individuálnych podmienok na domácu prípravu a akceptuje jedinečnosť podmienok žiakov na vzdelávanie.

V prípade, že žiak/žiačka zo subjektívnych príčin neplnil/neplnila požiadavky vyučovania na diaľku a dosiahol/dosiahla neuspokojivé výsledky za obdobie pred prerušením vyučovania, môže byť preskúšaný/preskúšaná  najskôr dva mesiace po obnovení vyučovania v školách alebo do 31.8.2020.

V čase mimoriadnej situácie žiaci druhého stupňa ZŠ, ktorí v 1. polroku dostali známku nedostatočnú z dvoch a viac predmetov alebo boli neklasifikovaní, môžu absolvovať komisionálne skúšky najneskôr do 31.8.2020.

V prípade zmien v nariadeniach Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Vás budeme včas informovať.

Bratislava 30.04.2020

Mgr. Milena Partelová, riaditeľka školy

• Prijímacie konanie na školský rok 2020/2021 pre žiakov 5. a 9. ročníka

Informácie pre zákonných zástupcov žiakov 9. a 5. ročníka

Prihlášky na vzdelávanie v stredných školách na školský rok 2020/2021 sa budú podávať riaditeľke základnej školy do 15. mája 2020. Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti sa nebude vyžadovať. Riaditelia základných škôl odošlú prihlášky na vzdelávanie na strednej škole na školský rok 2020/2021 na príslušné stredné školy do 21. mája 2020. Riaditelia stredných škôl zverejnia údaje (kritéria prijatia) podľa § 65 školského zákona do 28. apríla 2020.

Celá administrácia prihlášok prebehne v máji s ohľadom na termín zverejnenia kritérií prijatia strednými školami – 28.4.2020.

Zákonní zástupcovia žiakov najneskôr do 4. mája 2020 oznámia e‑mailom výchovnej poradkyni p. Nemcovej (nemcova@sibirska.sk) definitívny výber stredných škôl a vyjadrenie, či im vyhovuje doleuvedený, Školskými výpočtovými strediskami odporúčaný postup pri podpisovaní prihlášok rodičmi a žiakmi. Stále platí, že žiaci si vyberajú dve stredné školy alebo dva študijné alebo učebné odbory na tej istej strednej škole. P. Nemcová následne pripraví prihlášky, ktoré musia podpísať rodičia a žiaci.

Odporúčaný postup pri podpisovani prihlášok rodičmi a žiakmi:
            V súčasnom stave pandémie je potrebné minimalizovať kontakt medzi osobami. V maximálnej miere je potrebné využivať elektronickú komunikáciu. V prípade podpisovania prihlášok žiakov na SŠ odporúčame:

1. V Proforiente vytlačte prihlášky na PDF tlačiarni.
            2. Vytvorené PDF súbory odošlite zákonným zástupcom žiakov emailom s pokynom, aby si PDF súbor s prihláškou vytlačili a podpísali. Podpísanú prihlášku môžu potom poslať poštou, alebo odniesť osobne do školy a napr. hodiť do schránky.
            3. Po vyzbieraní prihlášok ich podpíše aj vedenie školy a ďalší postup s doručením na SŠ je už štandardný.

Rodičia a žiaci, ktorým uvedený postup nevyhovuje alebo nemajú možnosť si prihlášku vytlačiť, budú mať možnosť podpísať prihlášky v škole za najprísnejších protiepidemických opatrení podľa vopred určeného časového harmonogramu.

Riaditeľka základnej školy odošle prihlášky na vzdelávanie na strednej škole na školský rok 2020/2021 na príslušné stredné školy do 21. mája 2020.

V prípade akýchkoľvek otázok ma môžete kontaktovať mailom alebo cez Edupage.

Výchovný poradca: Elena Nemcová