• Vyzdvihovanie obedov

• V prípade absencie žiaka je možné v prvý deň, kedy ste nestihli ohlásiť žiaka z obeda, vyzdvihnúť jedlo do 11:30 (bočný vchod do jedálne z ulice Šuňavcova).

Ďakujeme za pochopenie.

• Poďakovanie

• Ďakujeme rodine z 2.B za krásne knihy do knižnice našej triedy. Tešíme sa na čítanie.

Žiaci 2.B a triedna učiteľka.

• Deň pôvodných odrôd jabĺk

• Dobrý deň, vážení rodičia a návštevníci našej webstránky,

chceme sa s vami podeliť o krásne výtvory, ktoré vytvorili žiaci 2.B s rodičmi ku medzinárodnému dňu jabĺk.

Ďakujem za zapojenie sa do tejto aktivity,

S úctou triedna učiteľka, 2.B

J.Scherrens: Jablká na výlete

Jedno ráno – práve v lete,

ocitli sa na výlete

dve jabĺčka krásne

ako moje básne.

Išli oni veselo,

možno trochu nesmelo.

Zbadala ich mamka,

zobrala pre Miška, Janka

na desiatu do školy,

aby hladní neboli.

• Floorballová akadémia

• V našej škole bude každú stredu o 15:30-16:30 prebiehať florbalová akadémia, ktorá má tím aj v lige, takže kto bude mať záujem môže hrať aj zápasy.

Organizácia robí nábor pre dievčatá aj chlapcov od 5-11 rokov pre našu floorballovú akadémiu.

Členské pre tento školský rok bude 20,- eur mesačne a bude sa platiť na občianske združenie off season training o.z.

IBAN : SK8875000000004028114067

Do poznámky je potrebné uviesť meno hráča. Platba vždy na začiatku mesiaca do 10. dňa.

Kto by sa chcel prihlásiť nech napíše meno hráča a triedu na peterbanga32@gmail.com alebo na mobil 0948 177 517.

TRÉNINGY ZAČÍNAJÚ OD 20.OKTÓBRA. Dovtedy sa prosím hláste na spomínaný e-mail a telefónne číslo.

www.capitolfloorball.sk

instagram: @capitolfloorball

instagram 2: @capitol_floorballacademy

• Európsky deň jazykov 2021 v ZŠ a MŠ Sibírska

• Z iniciatívy Rady Európy a Európskej komisie sa Európsky deň jazykov (European Day of Languages) oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. Jeho cieľom je podnietiť 800 miliónov Európanov zo 47 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. S presvedčením, že jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho interkultúrneho porozumenia a kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu, Rada Európy podporuje mnohojazyčnosť v celej Európe.

Cieľom je tiež podpora žiakov k učeniu nových jazykov, vďaka ktorým si zvyšujú svoje šance na štúdium, prácu a lepší život v rámci EÚ. Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sa v Európe koná celá škála rôznych podujatí (workshopy, kvízy, hádanky, súťaže a iné). Preto bolo pre nás v ZŠ s MŠ Sibírska v Bratislave, veľkým potešením pripraviť pre žiakov malú ochutnávku jednotlivých jazykov.

V pondelok 27.09.2021 naši žiaci absolvovali prednášku o jazykoch, zistili rôzne zaujímavosti a spoznali najznámejšie suveníry jednotlivých krajín. V rámci bezpečnosti a ochrany zdravia žiakov a pedagógov, sme podujatie uskutočňovali iba pre jednotlivé triedy, keďže sa ročníky nemohli miešať. Všetky aktivity sme prispôsobili mimoriadnej situácii. Žiaci spoznali anglický, španielský, ruský, ukrajinský a poľský jazyk.

Sme škola, do ktorej chodia deti rôznych národností a národnostných menšín, preto sme predstavili aj ich jazyky spolužiakom. Podporili nás aj Poľský inštitút a Instituto Cervantes v Bratislave.

Na našej škole už o Európskom dni jazykov vie hádam každý a už teraz sa tešíme, čo vymyslíme na budúci školský rok.